top of page
Szukaj
  • Paulina Chajęcka

Jak dbać o stopy w domowych warunkach?

Każdy o swoje stopy może zadbać również w domowym zaciszu. Paulina Chajęcka, podolog z warszawskiej Kliniki Podologii i Pielęgnacji Paznokci Dr Stopa przekonuje, że warto to robić, aby poprawić ich komfort i wygląd.


Aby pielęgnacja stóp w warunkach domowych przyniosła więcej pożytku niż szkody warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.


– Zrogowacenia naskórka usuwamy zawsze na sucho przed kąpielą. Robiąc to na mokro można uszkodzić skórę właściwą, która jest pod zrogowaceniem, a to doprowadzi do szybszego jego narastania – mówi Paulina Chajęcka. – Pamiętajmy, aby używać do tego celu tylko tarki z papierem ściernym dwustronnym na drewnianej rączce. Odradzam stosowanie metalowych tarek, ponieważ rozrywają tylko naskórek. Poza tym radzę unikać żyletek i pumeksów – dodaje ekspert z Kliniki Dr Stopa.


Ulgę stopom przynieść może również codzienne nawilżanie przeznaczonym do tego kosmetykiem. Fani peelingu muszą jednak zachować ostrożność.


– Stopy nie lubią peelingu gruboziarnistego, wyjątkiem jest peeling cukrowy z masłem shea. Kolejną rzeczą, za którą nie przepadają jest długie moczenie – podkreśla podolog. – Jeśli naprawdę chcemy dać im ulgę, to lepiej po kąpieli wmasować w nie odpowiednio dobrany kosmetyk – podpowiada.


W sklepach i aptekach dostępne są skarpetki i maski złuszczające. Producenci tych specyfików zapewniają o wysokiej skuteczności w walce z odciskami.


– Niestety w walce o lepsze stopy nie ma drogi na skróty – uważa Paulina Chajęcka. – Nie warto ufać reklamom telewizyjnym i leczyć się przez Internet. Każda niepokojąca zmiana na stopach lub paznokciach powinna zachęcać do wizyty u specjalisty. Zapewniam, że wszystkie odciski można szybko i bezboleśnie usunąć w gabinecie podologicznym – kończy.

62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page