top of page
Szukaj
  • Paulina Chajęcka

Kilka słów o french manicure

French manicure powstał w latach 70. XX wieku w USA. Pomysłodawcą był Amerykanin Jeff Pink, który stworzył nowy trend w 1976 roku z myślą o gwiazdach Hollywood. Jego zdaniem takie paznokcie były uniwersalne i pasowały do każdej kreacji.


Chociaż french manicure przez wielu jest kojarzony z Francją, to równie dobrze mógłby zostać przemianowany na american manicure. Jak to się stało, że zyskał pierwszą, a nie drugą nazwę? Twórca klasycznie pomalowanych paznokci zaproponował nowy trend modelkom i to one wylansowały go w Paryżu podczas pokazu mody.


FRENCH MANICURE – KLASYCZNA METODA


French manicure to sposób malowania paznokci na jasne barwy. Polega na pokryciu płytki pastelowym kolorem i zaznaczeniem białych końcówek. Najbardziej sprawdza się na paznokciach o kształcie kwadratu oraz migdała.


FRENCH MANICURE – KROK PO KROKU


French manicure możesz wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy, że na początek zmyjesz poprzednią warstwę lakieru oraz dokładnie oczyścisz płytkę paznokcia. Następnie opiłuj paznokcie oraz nałóż płyn do skórek, który pozwoli je delikatnie odsunąć. Teraz pora na bazę pod lakier w przezroczystym odcieniu. Po wykonaniu czynności, nałóż i naklej na paznokcie papierowe szablony, dzięki którym pomalujesz precyzyjnie końcówki. Po wyschnięciu odklej wzorniki i sprawdź, czy lakier został równo nałożony. Na koniec, nałóż na płytkę wybrany lakier: w odcieniu nude, pudrowym różu lub bezbarwny. Zastosuj warstwę utwardzacza i gotowe!

Która z Was lubi french manicure?

29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page