top of page
Szukaj
  • Paulina Chajęcka

Stopy zimową porą

W zimę stopy mają wyjątkowo ciężko, ponieważ o tej porze roku są szczególnie narażone na ciągłe działanie niekorzystnych, zmiennych warunków, zarówno pogodowych, jak i tych panujących „wewnątrz” butów. Przez cały dzień stopy mogą zostać niejednokrotnie przemarznięte, przemoczone oraz przegrzane, a żadna z tych sytuacji nie jest dla nich komfortowa.


Wprawdzie pogoda na razie wiosenna jednak prognozy pogody wyraźnie zapowiadają, że zima jeszcze nie odpuściła. Poznajcie nasze wskazówki, jak zadbać o stopy, by nie przeżyć przykrej niespodzianki, kiedy już naprawdę nadejdzie czas zmiany obuwia!

  • W zimie jesteśmy bardziej narażeni na powstawanie zrogowaceń, modzeli oraz drobnych pęknięć naskórka. Aby je usunąć, skorzystajmy z pomocy wykwalifikowanego podologa, który dobierze odpowiednią dla nas pielęgnację.

  • Kupując zimowe skarpety, sprawdzajmy ich skład, wybierajmy te, które mają największe ilości naturalnych włókien bawełnianych lub bambusowych. Jeśli jest taka możliwość, wybierzmy skarpety z dodatkiem jonów srebra, które zapobiegają namnażaniu się bakterii.

  • Starajmy się przez całą zimę, w miarę regularnie masować stopy oraz smarować je odpowiednimi kremami nawilżającymi i pielęgnacyjnymi.

  • Jeśli dojdzie do przemrożenia stóp, nie wkładajmy ich do gorącej wody! Taki zabieg może doprowadzić do popękania naczyń krwionośnych. Przygotujmy stopom ciepłą kąpiel, najlepiej z dodatkiem siemienia lnianego.

  • Starajmy się zmieniać obuwie w pracy – warto zainwestować w parę „kapci” biurowych, tak, aby stopa nie grzała się przez cały dzień w ocieplanych, zimowych butach.

Już dzisiaj umów się na konsultację podologiczną i sprawdź stan swoich stóp! Zapraszam do kontaktu 791 700 209.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page